ZYRTEC 10 MG/ML BELSŐLEGES OLDATOS CSEPPEK
Cetirizin
  20ml Vény nélküli


  Adatlap   Betegtájékoztató  
 

 

Zyrtec cseppek


Milyen betegségben alkalmazható a készítmény ?

Szénanátha, allergiás kötőhártya- és bőrmegbetegedések kezelésére javasolt felnőtteknek és 1 éves kor feletti gyermekeknek.
1 éves kor alatti gyermekeknek nem adható.


Milyen hatóanyagot és segédanyagokat tartalmaz a Zyrtec cseppek?


Hatóanyag: 10,0 mg cetirizin-dihidroklorid 1 ml oldatban (20 csepp),.
Segédanyagok: propil-parahidroxibenzoát, ecetsav, metil-parahidroxibenzoát, szacharin-nátrium, nátrium-acetát, glicerin, propilénglikol.


Mikor nem alkalmazható a gyógyszer?


A gyógyszer bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén.
Terhesség és szoptatás idején.
Súlyos veseelégtelenségben.
1 év alatti életkorban.


Mire kell figyelni a kezelés megkezdése előtt?

Feltétlenül tájékoztassa orvosát
korábbi és jelenlegi betegségeiről, különösen máj- és/vagy vesebetegségéről,
egyéb gyógyszerre fellépő allergiájáról,
ha terhes vagy úgy gondolja, hogy esetleg terhes lehet vagy szoptat,
jelenleg szedett gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül vásároltakat is.

A Zyrtec kezelés ideje alatt alkoholt fogyasztani tilos.


Szedhető-e a készítmény a terhesség és szoptatás ideje alatt?

Terhesség és szoptatás ideje alatt a készítmény nem alkalmazható.


Milyen hatása van a Zyrtec-nek a gépjárművezetésre, baleseti veszéllyel járó munka végzésére?

Alkalmazása előtt a közlekedésben való részvételre, a baleseti veszéllyel járó munka végzésére vonatkozóan kezelőorvosa utasítását kell kérni.
A gyógyszer enyhe fejfájást, szédülést, álmosságot okozhat, a koncentrálóképességet csökkentheti, ezért ezen tünetek jelentkezésekor gépjárművet vezetni, baleseti veszéllyel járó munkát végezni tilos.


Szedhető-e együtt egyébgyógyszerekkel a készítmény?

Minden, a kezelés ideje alatt szedett gyógyszerekről tájékoztassa kezelőorvosát. Ne feledkezzen meg a vény nélküli készítményekről sem. Feltétlenül említse meg kezelőorvosának, amennyiben teofillin tartalmú gyógyszert szed.



Hogyan kell a Zyrtec-et szedni?

A gyógyszer kizárólag orvosi rendeletre, az orvos által meghatározott adagban és időtartamig szedhető.
Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:
Felnőtteknek és 12 éves kor feletti gyermekeknek:
naponta 1-szer 20 csepp (1-szer 10 mg), lehetőleg este.
6-12 éves kor közötti gyermekeknek:
naponta 2-szer (reggel és este) 10 csepp (2-szer 5 mg) vagy naponta 1-szer (este) 20 csepp (1-szer 10 mg).
2-6 éves kor közötti gyermekeknek:
naponta 2-szer (reggel és este) 5 csepp (2-szer 2,5 mg) vagy naponta 1-szer (este) 10 csepp (1-szer 5 mg).
1-2 éves kor közötti gyermekeknek:
naponta 2-szer (reggel és este) 5 csepp (2-szer 2,5 mg).


Mi a teendő, ha elfelejti bevenni a Zyrtec-et?

Ne vegyen be dupla adagot a kimaradt adag pótlására.
Ha a kezelés során egy adagot elfelejtett bevenni, azt minél hamarabb pótolja, de a következő adag bevételéig legalább 12 órát várjon.


Milyen mellékhatások léphetnek fel a Zyrtec szedésekor?

Álmosság, szédülés, fejfájás, fáradtság, nyugtalanság, szájszárazság, émelygés, hasi fájdalom, hasmenés, légzőszervi panaszok, viszketés, bőrkiütés, túlérzékenység.
Idős betegek különösen érzékenyek lehetnek a szokásos adagolás mellett esetleg jelentkező mellékhatásokra, mint pl. vizelési nehézségek (különösen férfiak esetében), szájszárazság.
Igen ritka, szórványos esetekben egyéb mellékhatások is előfordulhatnak.
A kezelés során észlelt mellékhatásokról és egyéb szokatlan tünetekről mielőbb tájékoztassa kezelőorvosát!


Mi a teendő túladagolás esetén?

Tünetek: álmosság, vizelési zavarok, fáradtság, remegés, gyors szívverés, szédülés, zavartság, fejfájás, rossz közérzet. Szándékos vagy véletlen túladagolás esetén értesítse kezelőorvosát vagy keresse fel a legközelebbi kórház sürgősségi osztályát!


Hogyan kell tárolni a gyógyszert?

Legfeljebb 25 °C-on, eredeti csomagolásban tartandó.
A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.

A forgalombahozatali engedély jogosultja:
UCB Magyarország Kft., Budapest

OGYI-T- 4491/01
Betegtájékoztató OGYI-eng. száma: 21597/41/2004

Forrás: Vademex gyógyszeradatbázis


Vissza az előző oldalra

 

Ha bankkártyával fizet, akkor regisztrálnia sem kell !